Posłowie PiS i Klub Inteligencji Katolickiej w obronie ks. abp. Hosera

„Postępowanie wobec ks. abp. Henryka Hosera jest kolejną próbązastraszania ważnego w Episkopacie Polski Pasterza i w ten sposób zamknięcia ust Kościołowi; zarówno księżom biskupom, jak i wszystkim strzegącym wartości chrześcijańskich” – czytamy w liście otwartym posłów KP PiS do ks. abp. Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce.

Pod złożonym dokumentem podpisali się posłowie: Mariusz Błaszczak, Mariusz Kamiński, Adam Kwiatkowski oraz prof. Jan Szyszko, którzy są mieszkańcami diecezji warszawsko-praskiej.

List otwarty w obronie ks. abp. Henryka Hosera [czytaj]

Politycy podkreślają, że główną rolę w szkalowaniu księdza arcybiskupa i dyskredytowaniu jego szlachetnego życiorysu odgrywają niektóre media, znane z zaprogramowanej walki z Kościołem katolickim. Określają to mianem  „spektaklu”, którego cel jest zawsze ten sam: pokazać Kościół tak, by zniechęcić do niego społeczeństwo.

– Jest zdecydowany atak na Kościół. W tej chwili koła liberalno-lewicowe przystąpiły już do zdecydowanego ataku. Atakuje się osoby, które są autorytetami – równocześnie autorytetami dla Kościoła. Przypomnę, że taki sam atak był na JE ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia, w którego obronie stanęliśmy. Teraz atakuje się drugą, niezwykle świetlaną osobę, mianowicie ks. abp. Henryka Hosera – człowieka wszechstronnie wykształconego, który naprawdę zna się na medycynie, który ją najpierw skończył. Zdecydowanie trzeba stanąć w obronie autorytetów – autorytetów Kościoła – podkreślił prof. Jan Szyszko.

W obronę pasterza diecezji warszawsko-praskiej włączył się również Klub Inteligencji Katolickiej z Gdańska. Klub ten pragnie zapewnić o swoim zaangażowaniu w walkę o godność każdej istoty ludzkiej oraz wyrazić poparcie i szacunek dla działań księdza arcybiskupa, związanych z obroną życia, małżeństwa i rodziny.

Aktywność Księdza Arcybiskupa w tym zakresie jest dla nas wzorem moralnym – czytamy w dokumencie.

List Klubu Inteligencji Katolickiej w Gdańsku do ks. abp. Henryka Hosera [czytaj]

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl