fot. PAP/Rafał Guz

Pożegnanie ks. abp. Henryka Hosera

Dziś główne uroczystości pogrzebowe ks. abp. Henryka Hosera. Mszy św. w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie przewodniczył będzie metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz. Homilię wygłosi metropolita gdański ks. abp Tadeusz Wojda.

Ks. abp Henryk Hoser zmarł 13 sierpnia. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w czwartek. Za zmarłego księdza Arcybiskupa wierni modlili się w świątyni przy Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie. Tam swojego współbrata pożegnała społeczność pallotyńska. Ciało zmarłego zostało przewiezione do Bazyliki Katedralnej na warszawskiej Pradze, gdzie wieczorem sprawowana była Msza św. żałobna.

Odszedł pasterz nasz, co miłował lud – tymi słowami zmarłego księdza arcybiskupa Henryka Hosera żegnał ks. bp Romuald Kamiński, biskup warszawsko-praski.

Mszy św. przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Zmarły był niezłomny w tym, co jest Boże i co jest zasadą wpisaną przez Boga w człowieka – mówił w trakcie homilii ks. bp Marek Solarczyk, biskup radomski.

– Ty byłeś dla nas towarzyszem nauczycielem, lekarzem, człowiekiem tak wielkiego zaufania dla Boga i tak wielkiego podziwu oraz wrażliwości na człowieka – podkreślił ks. bp Marek Solarczyk.

Centralne uroczystości odbędą się dzisiaj. W południe w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie rozpocznie się Msza święta pogrzebowa. Po niej ciało ks. abp. Henryka Hosera zostanie złożone w podziemiach Bazyliki Katedralnej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl