Zakon Rycerzy Jana Pawła II w obronie ks. abp. Hosera

W związku z medialnymi atakami na ks. abp. Henryka Hosera i Kościół, również prowincjał Arkadiusz Urban wystosował oświadczenie wyrażające poparcie dla ks. abp.

Wyraził w nim najwyższe oburzenie z powodu bezprecedensowych ataków medialnych wobec ks. abp. Dodał, że kampania medialna posługująca się oszczerstwami i językiem nienawiści, jest odległa od dziennikarskiej rzetelności. W oświadczeniu zapewniono ks. abp. o modlitewnej łączności

***

 

Oświadczenie Prowincjała Prowincji Polskiej Zakonu Rycerzy Jana Pawła II w obliczu ataków medialnych na JE Ks. Abpa Henryka Hosera i Kościół

Zakon Rycerzy Jana Pawła II wyraża najwyższe oburzenie z powodu bezprecedensowych ataków medialnych z jakimi mamy do czynienia w ostatnich dniach wobec JE Ks. Abpa Henryka Hosera, którego osoba i dzieło całkowicie rozmijają się z tendencyjnym i nieprawdziwym obrazem jaki chcą nam narzucić wrogie środowiska laickie i pozostające pod ich wpływem media.

Kierowana przeciwko Księdzu Arcybiskupowi i Kościołowi kampania medialna posługująca się oszczerstwami i językiem nienawiści, jest sprzeczna z dążeniem do pokazywania i poszukiwania prawdy i odległa od dziennikarskiej rzetelności. Z zażenowaniem musimy skonstatować fakt, iż co gorsza w kampanię tą wpisał się odwołany proboszcz parafii w Jasienicy, którego działania na forum publicznym gorszą opinię publiczną i potwierdzają tylko słuszność podejmowanych przez Księdza Arcybiskupa decyzji.

Zapewniając o naszej modlitewnej łączności i pełnej solidarności z Księdzem Arcybiskupem oraz pamiętając słowa naszego wielkiego rodaka Ojca Świętego Bł. Jana Pawła II, iż „nie można nigdy manipulować prawdą, pomijać sprawiedliwości, ani zapominać o miłości” – modlimy się również za jego świadomych i nieświadomych wrogów by dobry Bóg odmienił ich oblicze, gdyż – jak uczył nasz patron – „ten, kto pracuje dla kształtowania opinii publicznej zgodnie z prawdą, przyczynia się do powiększania wolności.”

Warszawa, 10 lipca 2013 r.

Arkadiusz Urban OMJPII

Prowincjał

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl