fot. twitter.com/EpiskopatNews

Prof. A. Midro: Ks. abp H. Hoser zawsze podkreślał, że musimy poszukiwać prawdy, a nie akceptować prawdę w zależności od teorii demokratycznego konsensusu opartego na subiektywnych roszczeniach 

Ks. abp Henryk Hoser w naukowych dyskusjach m.in. o początku życia człowieka podkreślał, że zawsze musimy poszukiwać prawdy (…). Był wielkim obrońcą życia od poczęcia do naturalnej śmierci – tak śp. ks. abp. wspomina lekarz, prof. Alina Midro.

Profesor, która miała okazję współpracować z księdzem arcybiskupem w ramach komisji ds. bioetycznych KEP, wskazała na jego wielką wiedzę i mądrość.

– Ks. abp Henryk Hoser uznawał, że początek i koniec życia należą do Pana Boga, a nie do nas. Nie możemy tego zamieniać w produkcję dzieci. Po in vitro, mimo iż dzieci powstaną z takiej produkcji i jest to wbrew godności człowieka, to są to ludzie i powinni być szanowani. Powinni być traktowani jak każdy inny człowiek. Życie ludzkie to jest wartość sama w sobie. Ks. abp Henryk Hoser zawsze podkreślał, że my musimy poszukiwać prawdy, a nie akceptować prawdę w zależności od teorii demokratycznego konsensusu opartego na subiektywnych roszczeniach – podkreśliła prof. Alina Midro.

Ks. abp Henryk Hoser zmarł wczoraj po ciężkiej chorobie. Miał 78 lat. Przez wiele lat był misjonarzem, lekarzem, sekretarzem pomocniczym Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów i przewodniczącym Papieskich Dzieł Misyjnych.

W ostatnich latach był ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej oraz wizytatorem apostolskim w Mediugorje.  Był też przyjacielem Radia Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl