fot. WOT

Szef MON: Liczba żołnierzy zawodowych w Wojsku Polskim wzrośnie

Wojsko Polskie będzie liczniejsze – zapowiada minister Mariusz Błaszczak. Według deklaracji szefa resortu obrony, liczba żołnierzy zawodowych wzrośnie do 250 tysięcy.

Jesienią tego roku zaprezentowana zostanie ustawa przygotowywana w ramach Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych. Dokumenty stworzą podstawy do zwiększenia liczebności Wojska Polskiego. Jej zasadniczym elementem będzie mechanizm finansowania – mówi minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

– Mechanizm zaprezentujemy jesienią. Pozwoli on nam na zwiększenie liczebności Wojska Polskiego – szacujemy, że do 250 tysięcy żołnierzy zawodowych i 50 tysięcy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej – i zapewni nam możliwość wyposażenia wojska w nowoczesny sprzęt – zaznacza szef MON.

Nakłady na obronność będą się zwiększać. Minister Mariusz Błaszczak zwrócił uwagę, że w 2020 roku wyniosły one 2,37 proc. PKB. Niestety, to wciąż zbyt mało. Jest już ustawa, która zakłada, że do 2030 roku na obronność będziemy wydawać 2,5 proc. PKB.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl