Obrońcy życia przeciw kampanii kłamstw i oszczerstw pod adresem ks. abp. Hosera

Obrońcy życia stają po stronie przewodniczącego komisji ds. bioetycznych Episkopatu Polski. Chodzi o kampanię kłamstw i oszczerstw pod adresem ks. abp. Henryka Hosera.

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, zrzeszająca 130 organizacji prorodzinnych, wystosowała list otwarty poparcia ks. abp. Henryka Hosera. Deklarują oni swoje wsparcie oraz gotowość obrony dobrego imienia ks. arcybiskupa wobec „niemającej precedensu medialnej kampanii kłamstw i oszczerstw”.

Obrońcy życia podkreślają, że atak na ks. abp Hosera to element walki z cywilizacją życia i Kościołem katolickim w Polsce.

Jak podkreśla Ewa Kowalewska – dyrektor Human Life International Europa, to dbałość o ochronę  życia ludzkiego jest powodem tychże ataków.

– Jesteśmy poruszeni bezpardonowym atakiem na Kościół i na ks. abp Henryka Hosera. Trzeba zwrócić uwagę, że ks. abp Hoser jako lekarz i bioetyk, przewodniczący komisji ds. bioetycznych KEP, bardzo jednoznacznie zwracał uwagę przede wszystkim na sprawy związane z finansowaniem In vitro. Oświadczenie Episkopatu było atakowane. Obecnie atakowany jest, ks. abp. Wyciąganie wewnętrznych spraw Kościoła na pierwsze strony gazet i to w sposób bardzo nieelegancki jest po prostu brzydkie. Ks. abp Hoser, który zawsze jednoznacznie staje w obronie życia, stał się w tym momencie przedmiotem tych ataków. Zwracamy się do wszystkich, aby stawali po stronie ks. abp Hosera i zdawali sobie sprawę z tego, co się dzieje. To nie jest przypadkowy atak – powiedziała Ewa Kowalewska.

 

Wypowiedź Ewy Kowalewskiej:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl