fot. PAP/Radek Pietruszka

Poseł PiS zaprasza premier na Podlasie

Poseł PiS Jarosław Zieliński zaprasza premier Ewę Kopacz na Podlasie. Polityk wystosował do szefowej rządu list. Jako środek transportu proponuje kolej. To odpowiedź na akcję „Kolej na Ewę”. 

Parlamentarzysta wskazuje, że Platforma Obywatelska w ciągu ośmiu lat zapomniała o ścianie wschodniej Polski. Wskazuje na brak inwestycji w infrastrukturę kolejową jak i drogową.

– Oczywiście, gdyby pani premier chciała pokazywać jak się robi rząd w Polsce, to zaproszę na Podlasie, ale też do innych województw, szczególnie Polski wschodniej, żeby pokazać niezbudowane drogi, obwodnice, zatrzymane prace, źle wykonane roboty drogowe, opóźnienia, zaległości, wady firm budowlanych itd. To jest w całej Polsce, ale tu mówimy o kolei dlatego, że pani premier Ewa Kopacz ten środek transportu obrała sobie za taki propagandowy mechanizm poruszania się i docierania do różnych regionów. Czekam na reakcję – powiedział poseł Jarosław Zieliński.

Polityk proponuje Premier podróż pociągiem relacji Warszawa-Białystok. Zaleca także, aby na Podlasie wybrała się – ze względu na obowiązki – w piątek po południu.

Dotychczas premier Ewa Kopacz wybrała się pociągiem z Warszawy do Gdańska i Katowic. Wówczas na peron podjechało włoskie Pendolino.

RIRM

drukuj