fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

PO wybrała szefa i rzecznika sztabu wyborczego

Poseł Marcin Kierwiński zostanie szefem sztabu PO w wyborach parlamentarnych – poinformowała premier Ewa Kopacz. Rzecznikiem sztabu ma być natomiast poseł Joanna Mucha, była minister sportu za czasów Donalda Tuska.

Politycy opozycji z zadowoleniem przyjęli decyzję premier. Poseł PiS-u Jan Dziedziczak nie przypuszcza, żeby ten zespół dał zwycięstwo PO na jesieni. Dodaje, że zwiększa to jeszcze bardziej szanse na wygraną Prawa i Sprawiedliwości.

– Ta formacja powinna już zrezygnować z rządzenia Polską. Powinna odejść. Po ośmiu latach stan państwa jest dramatyczny i powinniśmy zrobić wszystko, żeby do władzy doszły nowe siły – siły patriotyczne, uczciwe, nieuwikłane, które będą reformować nasz kraj. Ogromne nadzieje wiążemy z kandydatką na premiera, panią Beatą Szydło. Mamy nadzieję, że ten ogromny entuzjazm, który jest po konwencji przedstawiającej panią Beatę Szydło, zostanie wykorzystany, i zwyciężymy. Niestety te triki wizerunkowe nie pomogą pani Kopacz – powiedział poseł Jan Dziedziczak.

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała, że nowym rzecznikiem rządu zostanie poseł Cezary Tomczyk, natomiast Małgorzata Kidawa-Błońska zastąpi Radosława Sikorskiego na stanowisku marszałka Sejmu.

Dziś na posiedzeniu Prezydium Sejmu Sikorski ma złożyć rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Jego decyzja ma związek z ujawnieniem akt w związku z tzw. aferą taśmową.

RIRM

drukuj