Sikorski zrezygnował z funkcji marszałka Sejmu

Radosław Sikorski złożył dziś rano rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Ma ona związek z ujawnieniem akt postępowania prokuratorskiego z tzw. afery taśmowej.

PO zaproponowała na następcę Sikorskiego obecną rzecznik rządu Małgorzatę Kidawę-Błońską. SLD zgłosiło Jerzego Wenderlicha. Po południu w Sejmie zbierze się Konwent Seniorów, który ustali termin wyboru marszałka. Prawo i Sprawiedliwość nie poprze żadnego z dwóch kandydatów wskazanych na marszałka Sejmu.

Przewodniczący klubu PiS-u poseł Mariusz Błaszczak mówi, że żaden z tych kandydatów nie gwarantuje tego, iż Sejm przestanie być tylko „maszynką do głosowania”, wykorzystywaną w kampanii wyborczej.

– Nie poprzemy żadnej z tych kandydatur. Jedna jest zupełnie pozbawiona szans, druga to przecież rzecznik prasowy obecnego rządu, a marszałkiem Sejmu powinien być ktoś, kto będzie łączył, kto będzie marszałkiem całego Sejmu, a nie tylko koalicji rządzącej. Jest taki polityk, to polityk PSL-u Józef Zych. To jest kandydat, którego moglibyśmy poprzeć. Ale wszystko wskazuje na to, że Janusz Piechociński co innego mówi, a co innego robi. Przypomnę, że wicepremier Piechociński powiedział, że marszałkiem Sejmu powinien być ktoś, kto będzie marszałkiem całego Sejmu. Po raz kolejny powiedział co innego, a zrobi zupełnie odwrotnie – komentuje Mariusz Błaszczak.

Konwent seniorów w Sejmie zbierze się po godz. 15. Na posiedzeniu zapadanie  decyzja o terminie wyboru marszałka izby niższej parlamentu.

                                                                                                                                                               RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl