Projekt ustawy „Stop Aborcji”: zebrano ponad 400 tys. podpisów

Do Sejmu trafiły dziś podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „Stop aborcji”. Liczba podpisów pod projektem przekroczyła niezbędne 100 tys. co oznacza, że Sejm będzie musiał – w ciągu 3 miesięcy – zająć się tym projektem.

Dajemy politykom kolejną szansę, aby opowiedzieli się za życiem – mówi Kaja Godek z Fundacji Pro – Prawo do Życia.

– Ten projekt zakłada, że ustawa, która dzisiaj nazywa się ustawą aborcyjną, zmieni zupełnie swoją treść, nazwę i preambułę. Będzie nazywała się ustawą o ochronie życia i zdrowia ludzkiego od poczęcia. To jest ustawa, która tak naprawdę ma doprowadzić do tego, że stan ustawowy będzie zgodny z konstytucją. Dzisiaj konstytucja gwarantuje niby prawo do życia każdemu, ale ustawa o planowaniu rodziny i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży wyodrębnia trzy kategorie dzieci, które można bezkarnie zabijać. Takie inicjatywy były już stawiane w Sejmie w poprzednich latach. W tym roku dajemy posłom kolejną szansę na opamiętanie i zagłosowanie za tym projektem. Pokazujemy też, że ten postulat, mimo odrzucenia poprzednich inicjatyw, nie obumiera. Społeczeństwo obywatelskie dalej jednoczy się wokół tego celu i domaga się jego realizacji – powiedziała Kaja Godek.    

Organizatorzy wskazują, że liczba zebranych podpisów świadczy o tym, że Polacy nie zgadzają się na zabijanie nienarodzonych dzieci. Tymczasem statystyki są zatrważające co roku w Polsce ponad 700 dzieci jest uśmiercanych w łonach matek.

Wcześniejszą inicjatywę Fundacji Pro-Prawo do Życia poparło 600 tysięcy osób. Jednak posłowie odrzucili ją w pierwszym czytaniu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl