fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Lotnicza „Solidarność” przyjmie dwa stanowiska ws. przetargu

W Krośnie odbędzie się dziś spotkanie Krajowej Sekcji Przemysłu Lotniczego „Solidarność” ws.  przetargu na śmigłowce dla wojska. Związkowcy maja przyjąć dwa stanowiska w tej sprawie.

Jedno z nich skierowane jest do wicepremiera Janusza Piechocińskiego. Związkowcy chcą, aby zwołał on w trybie pilnym spotkanie dot. umowy offsetowej. W trakcie zebrania związkowcy wystosują także list do premier Ewy Kopacz, w którym będą domagać się anulowania wyników przetargu – mówi Marian Kokoszka, przewodniczący „S” w PZL Mielec.

Drugie stanowisko będzie skierowane do premier Ewy Kopacz. W podsumowaniu będzie zmierzało w kierunku decyzji o unieważnieniu tego przetargu i zakończeniu całej tej kompromitującej procedury przetargowej. Taki jest cel tych stanowisk, który mamy zamiar przyjąć. W ministerstwie gospodarki będą ważyły się losy umowy offsetowej. Głęboko wierzę w to, że jeżeli ta procedura zostanie na tyle spowolniona, aby kontrakt mógł zostać podpisany dopiero po wyborach to byłby nasz sukces – powiedział Marian Kokoszka, przewodniczący „S” w PZL Mielec.

Tymczasem w PZL Mielec trwa program dobrowolnych odejść. Dotychczas objętych nim zostało 280 z 500 osób. Zwolnienia to efekt przegranej zakładu w przetargu na wybór śmigłowców dla wojska.

Program dobrowolnych odejść będzie realizowany w firmie do 10 lipca. Później, to władze firmy będą wskazywać, które osoby mają być zwolnione. Cały  proces redukcji potrwa do końca sierpnia tego roku.

RIRM

drukuj