fot. pixabay.com

Poseł KO domaga się całkowitego zakazu udzielania Komunii św. w czasie pandemii

Poseł Koalicji Obywatelskiej Joanna Jaśkowiak domaga się całkowitego zakazu udzielania Komunii św. w czasie pandemii koronawirusa.

Jak informują media, interpelację w tej sprawie złożyła do Ministerstwa Zdrowia. Resort odpowiedział, że nie ma planów zniesienia udzielania Komunii świętej.

Joanna Jaśkowiak swój pomysł uzasadniła tym, że obecnie wszelkie kontakty międzyludzkie są zagrożeniem. Jej zdaniem, udzielanie w jakikolwiek bezpośredni sposób sakramentu Komunii św. „wydaje się zbędnym ryzykiem”.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk, wskazał, że zakaz, którego domaga się Joanna Jaśkowiak, uderza w konstytucyjną zasadę wolności religii.

– To jest pomysł kuriozalny, który zdecydowanie wskazuje na problemy natury ideologicznej niż na problemy zdrowotne. Komunia św. jest udzielana tym, którzy pragną do niej przystąpić, zatem kierują się przede wszystkim motywacją wiary. To jest sprawa podstawowa, dlatego ograniczanie dostępu jest naruszeniem konstytucyjnej zasady wolności wyznania, wolności religii. W swojej życzliwości doradzałbym pani poseł, aby zwróciła uwagę na o wiele większe zagrożenie, jakie płynie w tej chwili z kontaktów międzyludzkich – zagrożenie płynące ze strajków i manifestacji publicznych – podkreślił ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Poseł Joanna Jaśkowiak liczy na to, że resort zdrowia przeanalizuje jeszcze raz jej postulat.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl