fot. PAP/EPA

USA: Joe Biden wygłosił orędzie o pandemii i szczepieniach

W swoim pierwszym orędziu Joe Biden, prezydent Stanów Zjednoczonych, mówił o epidemii koronawirusa i powrocie do normalności.

Swoje pierwsze orędzie nowy prezydent USA wygłosił w rocznicę wprowadzenia w kraju pierwszych lockdownów. Rozpoczęła je krytyka poprzedniej administracji rządzącej.

– Rok temu zaatakował nas wirus, który spotkał się z ciszą i rozprzestrzenił się poza kontrolą – akcentował Joe Biden.

Amerykański prezydent mówił także o procesie szczepień. Wskazał, że w ciągu pierwszych 100 dni jego prezydentury zaszczepionych zostanie 100 mln Amerykanów.

– Dziś wieczorem mogę powiedzieć, że nie tylko osiągniemy cel, ale także go pokonamy, ponieważ jesteśmy obecnie na dobrej drodze do osiągnięcia 100 mln zastrzyków – zapowiedział prezydent USA.

Ameryka chce wracać do normalnego życia jeszcze przed Świętem Niepodległości, czyli 4 lipca.

– Jest duża szansa, że do 4 lipca – Ty, Twoja rodzina i przyjaciele – będziecie mogli spotkać się na swoim podwórku lub w okolicy i zorganizować sobie grilla, świętując Dzień Niepodległości – przekonywał Joe Biden.

Do tej pory w USA wykonano ponad 95 milionów szczepień przeciwko COVID-19. Blisko 19 proc. mieszkanów otrzymało co najmniej jeden zastrzyk.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl