fot. PAP/Radek Pietruszka

M. Dworczyk apeluje o nierozsiewanie fake newsów nt. Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera i pełnomocnik rządu ds. szczepień, apeluje do polityków opozycji o nierozsiewanie fałszywych informacji na temat Szpitala Narodowego. Obecnie na terenie obiektu przebywa 242 pacjentów z COVID-19.

Sytuacja epidemiczna w kraju jest trudna. Szczególnie widać to m.in. w województwie warmińsko-mazurskim oraz na Mazowszu.

Dziś okazuje się, jak potrzebne było utworzenie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Obecnie przebywa tam 242 pacjentów i wciąż ich przybywa. Do szpitala trafiają pacjenci z Warszawy i z całego województwa. Proces przyjęcia chorego trwa ok. 20 minut. Jeżeli będzie taka potrzeba, w szpitalu można stworzyć w sumie 1200 miejsc.

Szef KPRM zaznaczył, że opozycja tworzy chaos medialny, podając nieprawdziwe informacje. „Najpierw padały oskarżenia o marnowanie pieniędzy na Szpital Narodowy. Dziś są zarzuty, że nie ma w nim wystarczającej liczby miejsc” – wskazał pełnomocnik rządu ds. szczepień podczas konferencji prasowej.

– Chciałbym zaapelować o dwie rzeczy. Po pierwsze, abyśmy jako politycy wypowiadali się w sposób bardziej wyważony, by nie podważać zaufania do instytucji państwa, do osób, które pracują na co dzień, by państwo funkcjonowało. W tym przypadku mówimy o służbie zdrowia. Po drugie, namawiam polityków, którzy krytycznie i w sposób nieprzemyślany – bo wątpię, że chodziło po prostu o cynizm – wypowiadali krytyczne słowa, aby przeprosili personel i osoby zaangażowane w tworzenie Szpitala Narodowego i innych szpitali tymczasowych – akcentował Michał Dworczyk.

Personel w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym jest w tej chwili uzupełniany. Rząd ocenia, że już wkrótce będzie można korzystać z blisko pół tysiąca łóżek.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl