fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] M. Dworczyk: Andrzej Duda jest gwarantem stabilności i dobrej współpracy pomiędzy rządem a prezydentem

Dobra praca, która ma w tej chwili miejsce pomiędzy panem prezydentem a rządem jest gwarantem stabilności i spokoju oraz dobrego przejścia – na ile to jest możliwe – przez okres kryzysu gospodarczego – mówił Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, podczas piątkowego „Polskiego punktu widzenia” w TV Trwam.

W czwartek 4 czerwca Sejm wyraził wotum zaufania dla rządu premiera Mateusza Morawieckiego. Michał Dworczyk podkreślił, że była grupa osób, która podważała kwestię, iż rząd ma poparcie większości sejmowej.

– Wiele osób próbowało rozsiewać informacje, że rząd nie posiada większości, że nie posiada poparcia i nie może stabilnie prowadzić prac. Prac, które są bardzo ważne, ponieważ w tej chwili walczymy z dwoma kryzysami: z kryzysem związanym z pandemią i kryzysem gospodarczym, związanym z konsekwencjami pandemii. W związku z tym premier postanowił przeciąć wszystkie spekulacje, postanowił poprosić o wotum zaufania. To wotum rozwiewa wszelkie wątpliwości, daje pewność, że rząd cieszy się stabilną większością, a dzięki świetnej współpracy z panem prezydentem daje gwarancję tego, żeby Polskę przez ten trudny czas przeprowadzać – mówił szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Na sugestię, że wotum zaufania dla rządu miało być wyciągnięciem pomocnej dłoni do prezydenta w czasie kampanii, gość TV Trwam wskazał, że taka narracja panuje wyłącznie w środowisku nieprzychylnym Prawu i Sprawiedliwości.

– Prezydentowi nikt nie musi wyciągać pomocnej dłoni, bo pan prezydent Andrzej Duda świetnie sobie radzi zarówno, jeśli chodzi o bieżącą pracę sprawowaną przez Prezydenta RP, jak i kampanię. Wystarczy porównać z kampaniami innych kandydatów. De facto wyłącznie prezydent Andrzej Duda posiada swój program, posiada wiarygodność wynikającą ze zrealizowanych przez ostatnie 5 lat programów: solidarnościowych, gospodarczych, rozwojowych. W związku z tym trudno to porównywać z ofertą innych kandydatów – ocenił.

Michał Dworczyk podkreślił, że „Andrzej Duda jest gwarantem stabilności i dobrej współpracy pomiędzy rządem a prezydentem”. Przypomniał przy tym, jak wygląda współpraca z Senatem, gdzie większość ma opozycja.

– Senat zaczął pełnić rolę izby, która jest ukierunkowana na realizację partykularnych interesów Platformy Obywatelskiej czy Koalicji Obywatelskiej, a nie ma to wiele wspólnego z propaństwowymi działaniami, np. sprawnym uchwalaniem ustaw związanych z pandemią czy zbliżającymi się wyborami. Co najmniej dwukrotnie mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której marszałek Senatu celowo wydłużał czas procedowania, żeby uzyskać jakiś partykularny cel polityczny. Nie liczyły się wybory, nie liczyły się zasady demokratyczne, terminy określone w konstytucji i innych przepisach. Liczył się interes polityczny. Teraz wyobraźmy sobie sytuację, gdzie w podobny sposób zachowuje się Prezydent RP i w taki sposób buduje swoje relacje z rządem. Trudno sobie wyobrazić, że taka współpraca mogłaby być efektywna; że taka współpraca w dobie kryzysu mogłaby zdać egzamin. Dlatego tak często podkreślamy, że dobra praca, która ma w tej chwili miejsce pomiędzy panem prezydentem a rządem jest gwarantem stabilności i spokoju oraz dobrego przejścia – na ile to jest możliwe – przez okres kryzysu gospodarczego – powiedział szef KPRM.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl