fot, pixabay.com

Nowa instytucja – sędziowie pokoju

Od nowego roku ruszą prace nad instytucją sędziów pokoju – poinformował szef gabinetu prezydenta RP, Krzysztof Szczerski. Kilka miesięcy temu dyskutowali o tym prezydent Andrzej Duda oraz poseł Paweł Kukiz.

Sędziowie pokoju mają zajmować się najprostszymi sprawami, takimi jak spory sąsiedzkie czy mandaty. Stanowisko pełniłyby osoby o wysokim zaufaniu w lokalnej społeczności. Prezydent Andrzej Duda przeprowadził już konsultacje w tej sprawie. Opinie są różne.

– Pan Prezydent planuje w najbliższym czasie powołanie specjalnego zespołu, który będzie opracowywał legislację dotyczącą sędziów pokoju. Myślę, że to będzie styczeń, bo decyzje są podjęte, została tylko kwestia organizacyjna – powiedział Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta RP, w rozmowie z RMF FM.

Na razie nie są znane decyzje personalne. Krzysztof Szczerski potwierdził jednak, że w zespole zasiądzie przedstawiciel wskazany przez Pawła Kukiza.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl