PSP: ostatniej doby ponad 260 pożarów; zginęły trzy osoby

Ostatniej doby doszło do 262 pożarów, w których zginęły trzy osoby, a siedem odniosło obrażenia – poinformował dziś PAP rzecznik prasowy PSP mł. bryg. Krzysztof Batorski. Odnotowano również kolejną ofiarę zatrucia tlenkiem węgla.

Z danych przekazanych przez Państwową Straż Pożarną wynika, że ostatniej doby strażacy wyjeżdżali do ponad 1,2 tys. akcji, z czego 262 to pożary, 837 tzw. miejscowe zagrożenia, a 107 wyjazdów było związanych z fałszywymi alarmami.

Do najpoważniejszych pożarów doszło w województwach: lubelskim, małopolskim i mazowieckim. W miejscowości Miłoszówka (woj. lubelskie) jedna osoba zginęła w pożarze domu parterowego. Kolejna osoba poniosła śmierć w pożarze domu w miejscowości Chełm (woj. małopolskie). Z kolei w miejscowości Strachów na Mazowszu jedna osoba zginęła w pożarze samochodu, który zapalił się po uderzeniu w drzewo.

Z informacji Państwowej Straży Pożarnej wynika ponadto, że 28 osób zginęło, a 148 odniosło obrażenia w tzw. miejscowych zagrożeniach.

Rzecznik prasowy PSP mł. bryg. Krzysztof Batorski poinformował również o kolejnej ofierze śmiertelnej zatrucia tlenkiem węgla. Do zatrucia doszło w miejscowości Sobolew w województwie lubelskim (pow. lubartowski). Ofiarą jest mężczyzna.

Łącznie od 1 października w 727 zdarzeniach z tlenkiem węgla w wyniku zatrucia czadem zginęło 12 osób, a 276 wymagało leczenia po zatruciu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl