fot. twitter.com/KacperPlazynski

Poseł K. Płażyński skierował do Rzecznika Praw Obywatelskich pismo z prośbą o interwencję w sprawie T. Dębowskiego

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Kacper Płażyński skierował do Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara, pismo z prośbą o interwencję w sprawie Tadeusza Dębowskiego. To mieszkaniec Gdańska, który walczy o mieszkanie.

Tadeusz Dębowski od blisko 20 lat toczy batalię z władzami Gdańska. W 2001 roku wyprowadził się z mieszkania, w którym została jego żona. Kobieta bez wiedzy pana Tadeusza przekazała mieszkanie miastu w zamian za inne mieszkanie komunalne – mówił poseł Kacper Płażyński.

Władze miasta Gdańska od początku musiały wiedzieć, że nie mają do tego prawa. Nie mają prawa przejąć mieszkania, którego współwłaścicielem ówczesnym był pan Tadeusz, a mimo to tak zrobiły  – powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS.

W 2008 roku zapadł wyrok, zgodnie z którym pan Tadeusz uzyskał prawo własności do całego mieszkania. Zwrócił się do władz Gdańska o jego odbiór z uwzględnieniem obecnego stanu technicznego jednak bezskutecznie.

Państwo Dębowcy w 1996 roku wykonali kapitalny remont mieszkania. Gmina miasta Gdańsk w 2002 roku, w którym przejęła to mieszkanie, rozpoczęła gruntowny remont, w wyniku którego mieszkanie zostało pozbawione wszystkiego – zostało pozostawione z gołymi ścianami, bez instalacji, bez niczego – podkreślił Kacper Płażyński.

Zamiast kluczy do swojego mieszkania, pan Tadeusz otrzymał spory rachunek.

Sąd przyznał mi jako już właścicielowi, nie współwłaścicielowi, mieszkanie. Wspólnota i gmina miasta Gdańska zrobiły mi sprawę za niepłacenie za to mieszkanie. (…) Za te wszystkie zaległości musiałem płacić, zadłużyłem się – powiedział Tadeusz Dębowski.

Od tego czasu pan Tadeusz musi opłacać dwa mieszkania. Jedno: po rodzicach, w którym mieszka obecnie, oraz drugie: jego własne, do którego de facto nie ma dostępu. Teraz szuka pomocy u Rzecznika Praw Obywatelskich.

Skierowałem do Rzecznika Praw Obywatelskich pana Adama Bodnara skargę na działania prezydent miasta Gdańska – powiedział Kacper Płażyński.

Działania prezydent Gdańska i jej urzędników są niezgodne z prawem – mówił poseł Kacper Płażyński.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl