fot. PAP/Marcin Obara

Porozumienie nie chce poprzeć zmian w tzw. ustawie medialnej bez swojej poprawki

Porozumienie nie poprze zmian w tzw. ustawie medialnej bez swojej poprawki. Propozycję dopuszczającą państwa OECD do rynku medialnego w Polsce politycy mają zgłosić w Sejmie jako wniosek mniejszości.

Wczoraj poprawkę odrzuciła sejmowa komisja kultury. Na jej posiedzeniu odbyło się pierwsze czytanie projektu, który zaproponowali posłowie PiS-u.

Projekt ustawy o radiofonii i telewizji zmienia m.in. zasady przyznawania koncesji mediom z udziałem kapitału zagranicznego. Ma to zapobiec przejęciu kontroli nad nadawcami RTV przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W trakcie dyskusji padał zarzut, że jest on skierowany przeciwko TVN-owi.

Nie może być tak, że politycy będą ustalali, które media będą w Polsce funkcjonować, a które nie – stwierdził  wicerzecznik Porozumienia, Jan Strzeżek.

Nasza poprawka od samego początku miała jedno założenie. Wszystkie media, które funkcjonują w Polsce mają nadal funkcjonować. My nie jesteśmy od tego, żeby im przeszkadzać i wprowadzać takie akty prawne, które sprawią, że będą miały problem z dalszym funkcjonowaniem. Mam nadzieję, że ta poprawka zostanie przyjęta przez naszych koalicjantów i sprawi, że temat dyskusji, które media z obecnie funkcjonujących w naszym kraju dalej będą mogły funkcjonować skończy się raz na zawsze – powiedział Jan Strzeżek.

Sejm zajmie się projektem na posiedzeniu 11 sierpnia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl