fot. Krystian Maj/KPRM

Ponad 800 ton żywności trafi do najbardziej potrzebujących seniorów

W ramach Solidarnościowego Konwoju Wsparcia Seniorów do osób najbardziej potrzebujących trafi ponad 800 ton żywności. Pomoc zostanie im przekazana za pośrednictwem placówek wspierających najuboższych. Na konwój składa się żywność z rezerw strategicznych. Rozwozi ją po całej Polsce 35 ciężarówek. Akcję koordynuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Za zorganizowanie tej pomocy podziękował w trakcie konferencji przed siedzibą Caritasu premier Mateusz Morawiecki.

– Rusza 35 tirów. To 800 ton paczek żywności dla blisko pół miliona osób. Każda paczka to zwiastun nadziei, bo ktoś o kimś myśli, pamięta. Ci ludzie nie są pozostawieni sami sobie. Dlatego za to serce, za dar serca tak bardzo serdecznie wszystkim dziękuję – akcentował szef polskiego rządu.

Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, zapewniała, że rząd nie pozostawia drugiego człowieka samego sobie. Przekazała, że ponad 300 organizacji młodzieżowych włączyło się do akcji #WspierajSeniora. Zgłosili się również – jak dodała – wolontariusze cyfrowi. Pomagają oni w załatwieniu różnych spraw za pośrednictwem internetu.

Ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, wskazywał z kolei, że organizacja w pomoc potrzebującym włącza się od początku pandemii.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl