fot. caritas.pl

Pomoc bezdomnym w czasie świąt Bożego Narodzenia

Co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia organizacje zajmujące się pomocą bezdomnym przygotowywały Wigilię, na którą przychodziło nawet 300 osób. W tym roku jest to niemożliwe z powodu epidemii. Mimo to osoby doświadczające bezdomności nie pozostaną same.

Mimo że w tym roku nie będzie możliwe zasiąść wspólnie do wigilijnego stołu, bezdomni w Krakowie nie pozostaną sami w czasie świąt Bożego Narodzenia. [Dzieło Pomocy św. Ojca Pio] zaprasza na przełamanie się opłatkiem.

– W tym roku planujemy zrobić tego namiastkę. Chcemy wystosować zaproszenia na 24 grudnia (na Wigilię), aby osoby, które przychodzą do nas do centrum, żeby tutaj były i chcemy się z nimi pojedynczo spotykać, indywidualnie z każdą osobą – powiedziała Jolanta Kaczmarczyk z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie.

Oprócz tego osoby doświadczające bezdomności zostaną obdarowane specjalnymi prezentami, w których znajdzie się m.in. ciepłe jedzenie.

– W tym momencie jesteśmy w trakcie organizowania kampanii na portalu „Zrzutka”, która ma na celu pozyskanie funduszy na zakup latarek, termosów i ciepłej odzieży tj. czapki i rękawiczek, które chcielibyśmy dołączyć do świątecznych paczek, jakie będą przekazywane osobom doświadczającym bezdomności – stwierdziła Jolanta Kaczmarczyk.

Liczba osób bezdomnych w ostatnim czasie wzrosła, ponieważ jak zaznaczył kapucyn Konrad Baran, pandemia koronawirusa przyniosła zwolnienia z pracy.

– Jest dość spora grupa osób, które mówiły, że z powrotem wylądowały na ulicy ze względu na to, że pandemia spowodowała zwolnienie ich z pracy. Udało się im na chwile odbić od dna, ale jak ktoś dopiero zaczyna wychodzić z bezdomności, to jest mu bardzo ciężko – zaznaczył Konrad Baran OFMCap z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie.

Dlatego Dzieło Pomocy św. Ojca Pio swoją pomoc kieruje właśnie do takich osób. My również możemy pomóc wspierając akcje organizowane przez instytucje zajmujące się osobami bezdomnymi. Możemy sprawić, że czyjeś święta będą mimo wszystko wyjątkowe.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl