fot. fundacja-kapucynska.org

Fundacja Kapucyńska zbiera środki na pielgrzymkę bezdomnych na Jasną Górę

Ok. 30 osób bezdomnych wraz z osobami niepełnosprawnymi wyruszy 5 sierpnia na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Jak co roku Fundacja Kapucyńska zbiera pieniądze i ekwipunek dla pielgrzymów, m.in. buty męskie, kurtki przeciwdeszczowe, karimaty, namioty i śpiwory.

Jak wynika z komunikatu opublikowanego na stronie Fundacji osoby bezdomne wyruszą na pielgrzymi szlak po raz szósty 5 sierpnia, razem z Pieszą Pielgrzymką Niepełnosprawnych na Jasną Górę.

Podczas pielgrzymki bezdomni będą opiekować się osobami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich.

„Dla osób mieszkających na ulicy uczestnictwo w pielgrzymowaniu jest wyjątkowym przeżyciem – pozwala poczuć się potrzebnym, zjednoczyć się z innymi wiernymi i z Bogiem” – czytamy w komunikacie.

Cytowany w nim Marek, jeden z bezdomnych, który kilkakrotnie pielgrzymował na Jasną Górę zaznaczył, że te kilkanaście dni marszu to „czas modlitwy, przemyśleń, pokonywania własnych słabości i jednocześnie odnajdowania siły do dalszego życia”.

Fundacja Kapucyńska uruchomiła zbiórkę ekwipunku dla pielgrzymów. Do końca lipca do siedziby fundacji można przynosić: namioty szybkorozstawialne, śpiwory, karimaty, ręczniki kąpielowe, plecaki duże i średnie, kubki termiczne, latarki czołówki oraz baterie AAA. Potrzebne są także męskie ubrania m.in. sandały i buty sportowe (rozm. 40-47), ponczo przeciwdeszczowe, czapki z daszkiem, koszulki z krótkim rękawem (rozm. M-XXL), bluzy z kapturem, majtki, skarpety, letnie spodnie krótkie i długie oraz kosmetyki: kremy z filtrem, grzebienie, obcinaczki do paznokci i środki na komary.

Pielgrzymkę można również wesprzeć finansowo wpłacając dowolną kwotę na portalu: https://zrzutka.pl/re3987.

Autorzy komunikatu podkreślili, że wszyscy chętni mogą przekazać bezdomnym pielgrzymom swoją intencję modlitewną, którą zaniosą do Matki Bożej. Intencje można przesyłać na adres: biuro@fundacja-kapucynska.org.

PAP/RIRM

drukuj