Fot. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych
https://www.gov.pl/

Polska wysyła transport z pomocą humanitarną dla Wietnamu

W środę, w związku z sytuacją pandemiczną, realizowany jest wylot transportu z przekazywaną przez rząd RP pomocą humanitarną dla Wietnamu. Wysyłany jest głównie sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej – poinformowało biuro Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

https://twitter.com/MSZ_RP/status/1435620473346347008

Wylot transportu realizowany jest do Wietnamu (Ho Chi Minh) z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Jak poinformował RARS, wysyłany jest głównie sprzęt medyczny (respiratory – 70 szt., kardiomonitory – 50 szt. pompy infuzyjne – 367 szt.) i środki ochrony osobistej (FFP2 – 5 000, kombinezony – 5 000, rękawiczki – 400 000, przyłbice – 10 000). Całkowita wartość pomocy to ponad 14 milionów złotych. Zostanie ona przekazana bezpośrednio władzom miasta Ho Chi Minh, gdzie w tej chwili jest bardzo ciężka sytuacja epidemiologiczna.

Pomoc przygotowała RARS wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Siłami Zbrojnymi.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl