fot. PAP/Radek Pietruszka

Polska wyśle pomoc humanitarną do Syrii i Grecji

Polska wyśle pomoc humanitarną do Syrii i Grecji. Rząd pomaga potrzebującym w miejscach konfliktów oraz krajom, do których trafiają uchodźcy. Do Syrii i Grecji zostaną dostarczone domy modułowe. Dzięki temu mieszkańcy tymczasowych obozów będą mieli zapewniony dach nad głową.

https://twitter.com/MSZ_RP/status/1305844362908184576

Niedawno spłonął niemal całkowicie obóz na wyspie Lesbos. W przewidzianej na maksymalnie 3 tys. migrantów placówce przebywało ich ponad 12 tys.

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński zwrócił uwagę, że Polska jest znana na całym świecie z wyrazów solidarności.

– Tak jak 40 lat temu „Solidarność” była czymś absolutnie wyjątkowym w całej Europie i na świecie, tak dzisiaj ta solidarność międzynarodowa jest czymś, co kojarzy się z Polską. Bardzo się cieszę, że dzisiaj możemy jeden z kolejnych elementów tej solidarności Państwu zaprezentować. Raduję się z tego, że ten element naszych działań solidarnościowych trafi już niedługo do osób, którego tego najbardziej potrzebują – powiedział Paweł Jabłoński.

KE jeszcze wiosną miała przedstawić nową propozycję dotyczącą polityki migracyjnej, ale przez pandemię do tej pory się to nie stało.

Ubiegłotygodniowy pożar w Morii po raz kolejny uwypuklił problem przepełnionych ośrodków na południu Europy.

RIRM

drukuj