fot. PAP/EPA

Ciąg dalszy kryzysu humanitarnego w Wenezueli

Amerykański prezydent Donald Trump zaapelował o wpuszczenie pomocy humanitarnej do Wenezueli. Wsparcie wciąż blokuje wojsko, lojalne wobec Nicolasa Maduro.

Dni komunizmu są w Wenezueli policzone – mówił amerykański prezydent.

– Mieszkańcy Wenezueli opowiadają się za wolnością i demokracją, a Stany Zjednoczone Ameryki stoją u ich boku – zaznaczał.

Donald Trump podkreślał, że przez dziesięciolecia socjalistyczne dyktatury na Kubie i w Wenezueli wspierały się wzajemnie. I ten sojusz – jak dodał – właśnie dobiega końca.

– Miliony Wenezuelczyków głodują i cierpią, podczas gdy mała garstka na szczycie reżimu Maduro spycha naród w nędzę i śmierć. Wiemy kim są i wiemy, gdzie trzymają miliardy dolarów, które ukradli. Maduro nie jest patriotą wenezuelskim, jest kubańską marionetką – mówił prezydent USA.

Amerykański prezydent wciąż nie wyklucza interwencji wojskowej w Wenezueli. Na stole wciąż jest kilka opcji. Wenezuelczycy nie chcą już czekać. Żywność i potrzebne leki są gromadzone niedaleko granicy, na terytorium Kolumbii. Pomoc blokuje wojsko, wciąż lojalne wobec reżimu Maduro. Stąd apel, jaki prezydent Trump skierował właśnie do żołnierzy.

– Patrzą na was oczy całego świata. Nie możecie uciec przed wyborem. Możecie przyjąć hojną ofertę amnestii prezydenta Guaido, aby żyć w pokoju z waszymi rodzinami i rodakami. Prezydent Guaido nie szuka zemsty, my też nie, ale nie wolno wam wykonywać poleceń Maduro i blokować pomoc humanitarną – podkreślił Donald Trump.

23 lutego Wenezuelczycy – w odpowiedzi na apel Juana Guaido – sami podejmą próbę przetransportowania pomocy humanitarnej do kraju. Na granicy ma się pojawić ok. 600 tys. ochotników.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl