Polska Państwowa Komisja Wyborcza uczy się od rosyjskiej CKW

Dwunastu przedstawicieli PKW przez dwa dni uczestniczyło w specjalnie zorganizowanym szkoleniu w Moskwie. O sprawie napisał jeden z portali internetowych.

Międzynarodowe organizacje mówią wprost o nieprawidłowościach do jakich dochodzi podczas wyborów w Rosji. Tymczasem Polska Komisja Wyborcza już po raz drugi bierze udział w takim spotkaniu. Poprzednie miało miejsce w naszym kraju w ub. r. Teraz z Polakami spotkał się szef rosyjskiej CKW Władimir Czurow, którego antyputinowska opozycja nazywa „czarodziejem”. Rosjanie twierdzą, że spotkanie było owocne.

 – To kolejny przyczynek i dowód na to, że Polska demokracja grawituje na wschód. To kolejny przykład ograniczania wolności prasy, wolności słowa. Ograniczenie dostępu na multipleksie dla Telewizji Trwam. To wszystko pokazuje, że jesteśmy coraz bliżsi standardom wschodnim. Wielokrotnie przecież wskazywano na to, że wybory w Rosji nie odbywają się zgodnie z obowiązującymi standardami demokratycznymi. Teraz się okazuje, że to nie na zachód Europy jadą uczyć się demokracji nasi specjaliści, członkowie Państwowej Komisji Wyborczej, tylko jadą po lekcje na wschód mówił poseł Stanisław Piotrowicz, prokurator w stanie spoczynku.

Poseł przypomina, że podczas ostatnich wyborów parlamentarnych PKW korzystała z rosyjskich serwerów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl