PKW umywa ręce od oceny rządowego spotu

Państwowa Komisja Wyborcza umywa ręce od oceny rządowego spotu z okazji 10. rocznicy obecności Polski w UE. Szef PKW Stefan Jaworski stwierdził, że Komisja nie jest upoważniona do oceny, czy spot został zrealizowany zgodnie z prawem; od tego jest prokuratura i sąd.

O zbadanie, czy spot powinien być finansowany ze środków wyborczych PO, a nie z publicznych pieniędzy, wnioskowali do PKW politycy PiS-u. Szef kampanii wyborczej tej partii poseł Andrzej Duda przyznał, że oświadczenie PKW nie jest dla niego zaskakujące – pokazuje stan demokracji w Polsce.

– Kiedy PiS emitowało swój spot reklamowy PSL złożyło bardzo podobne oświadczenie. PKW zareagowała wydając kilkustronicową opinię prawną. Ale jak widać w Polsce są równi i równiejsi. Kiedy PO publikuje spot, który jest ewidentnie wyborczy, jest promowany przed Donalda Tuska, wszystkie telewizje natychmiast go publikują i nikt nie zwraca na to uwagi, a PKW umywa ręce. To pokazuje jaki jest stan demokracji w Polsce i jaka jest uczciwość w życiu publicznym. Polska jest spenetrowana swoistą pajęczyną układów chroniących PO. To jest sytuacja dramatyczna – powiedział poseł Andrzej Duda.     

We wtorek premier Donald Tusk zainaugurował rządową kampanię dot. 10-lecia Polski w UE. W spocie pokazano, jak zmieniła się Polska po wejściu do Unii. Koszt produkcji i emisji spotu promocyjnego wyniósł ponad 7 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl