PKW: dziś procentowe wyniki wyborów; jutro informacja o podziale mandatów

Na dwa protokoły wyborcze – z Londynu i Ursynowa – czeka Państwowa Komisja Wyborcza, aby mogła podać, które komitety wyborcze i z jakim wynikiem znajdą się w Sejmie – poinformowało biuro prasowe PKW.

Jak wskazuje kodeks wyborczy, protokoły z głosowania za granicą powinny wpłynąć do PKW w ciągu 24 godzin od momentu zakończenia głosowania w kraju. Protokoły, które nie wpłyną do godz. 21.00, nie będą brane pod uwagę przy ostatecznych wynikach wyborów.

Przypomnijmy, że Polacy mieszkający poza granicami kraju głosowali na kandydatów z okręgu warszawskiego. Ponadto PKW wciąż czeka na wyniki wyborów na warszawskim Ursynowie.

Zapowiedzi Państwowej Komisji Wyborczej wskazują, że dziś powinniśmy poznać procentowe wyniki głosowania. Jutro PKW planuje poinformować o oficjalnym podziale mandatów w Parlamencie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl