fot. pixabay.com

Polska jest największym producentem jabłek w UE i trzecim na świecie

Polska jest największym producentem jabłek w Unii Europejskiej i trzecim na świecie – podało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Według MRiRW udział Polski w światowej produkcji jabłek wynosi 5 proc., a w UE 27 proc.

„Polska jest największym producentem jabłek w Unii Europejskiej i trzecim na świecie” – poinformował w poniedziałek na Twitterze resort rolnictwa z okazji Światowego Dnia Jabłka przypadającego 28 września.

„Udział naszego kraju w światowej produkcji jabłek wynosi około 5 proc., a w unijnej 27 proc.” – czytamy na profilu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl