fot. PAP/Radek Pietruszka

ZUS uruchomił telefoniczną rezerwację wizyty u eksperta w placówce

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił telefoniczną rezerwację wizyty u eksperta w placówce ZUS. „Spotkanie z ekspertem można zarezerwować w dogodnym terminie i wybranej przez siebie placówce ZUS, oczywiście w dniach i godzinach pracy Zakładu” – poinformowała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Od 20 listopada klienci ZUS mogą telefonicznie umawiać się na spotkania z ekspertami z sali obsługi klienta. To nowe udogodnienie przygotowane szczególnie dla tych osób, które nie mają założonego profilu na Platformie Usług Elektronicznych.

„Możliwość rezerwacji wizyty na konkretny dzień i godzinę była dostępna w ZUS już od dawna. Jednak mogły z niej korzystać osoby posiadające profil na PUE. Mając świadomość, że istnieje grono klientów, którzy takiego konta nie posiadają, a zależy im na umówieniu spotkania z ekspertem ZUS, uruchomiliśmy dla nich odpowiednią usługę” – poinformowała prezes Gertruda Uścińska.

Na spotkanie w ZUS można się umówić maksymalnie 6 dni przed jej terminem. Podczas rozmowy telefonicznej trzeba podać swoje dane – imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Dodatkowo należy wskazać placówkę, w której ma się odbyć wizyta, sprawę, jaką chce się omówić z ekspertem ZUS, oraz wybrany dzień i godzinę wizyty.

Następnie na podany podczas przez klienta numer telefonu zostanie wysłana wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków (biletów), które znajduje się na sali obsługi klienta w placówce ZUS. Z otrzymanym numerkiem należy podejść do wskazanego stanowiska.

„Nowe rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo i komfort naszych klientów. Ma to szczególne znaczenie w czasie epidemii. Przypominamy, że wizyty w ZUS odbywają się z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego. Należy zatem zachować bezpieczny odstęp od innych osób, zakryć usta i nos maseczką lub przyłbicą, a także zdezynfekować ręce przed wejściem na salę” – przypomina prezes ZUS.

Wykaz telefonów do rezerwacji wizyt znajduje się na stronie www.zus.pl.

PAP

drukuj