fot. twitter.com/MonikaaaBilska

[TYLKO U NAS] O. prof. A. Wodka CSsR: Otaczamy ks. kard. Zenona Grocholewskiego wdzięczną pamięcią za odwagę twórczej wyobraźni, dzięki której wspierał każdą próbę dialogu

Otaczamy ks. kardynała wdzięczną pamięcią także za odwagę twórczej wyobraźni, dzięki której wspierał każdą próbę dialogu między objawioną prawdą, żywym świadectwem wspólnoty Kościoła i najściślejszymi kompetencjami nauk empirycznych oraz umiejętnością przekazywania najpiękniejszego orędzia, jakim jest sam żyjący wśród nas Jezus. Tu i teraz obecny i aktywny. Tym, przypuszczam, tłumaczy się znana wszystkim miłość ks. kard. Zenona Grocholewskiego wobec Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – powiedział o. prof. Andrzej Wodka CSsR, dyrektor Agencji Stolicy Apostolskiej do Spraw Oceny i Promocji Jakości Kształcenia na Uniwersytetach i Wydziałach Kościelnych, w przesłaniu skierowanym do uczestników XIII Międzynarodowego Kongresu w murach WSKSiM.

W murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa XIII Międzynarodowy Kongres „Katolicy a wychowanie – współczesne wyzwania szkolnictwa wyższego i nauki” ku czci śp. JEm. ks. kard. Zenona Grocholewskiego. Słowo do zebranych skierował o. prof. Andrzej Wodka CSsR,

– XIII Międzynarodowy Kongres „Katolicy a wychowanie – współczesne wyzwania szkolnictwa wyższego i nauki” doskonale nadaje się do takiego wspomnienia ze względu na wieloletnią i szczodrą posługę, do jakiej śp. JEm. ks. kard. Zenon Grocholewski został zaproszony przez świętego Jana Pawła II. Z głębokim i osobistym szacunkiem łączę się z Rzymu, gdzie było mi dane księdza kardynała osobiście poznać i spotykać w ramach akademickiej posługi w Akademii Alfosjańskiej, jak również w gronach, które reprezentują bogactwo naukowe Kościoła na całym świecie – rozpoczął redemptorysta.

Kieruję serdecznie pozdrowienie do czcigodnych organizatorów kongresu, jak i do wszystkich jego uczestników, poczynając od dostojnych prelegentów, pasterzy i profesorów. Szczególnie do wszystkich studentów, bo to oni są sercem, źrenicą oka, centrum wszelkiej działalności akademickiej Kościoła – kontynuował.

– Proszę przyjąć szczególne wyrazy uznania za podjęcie tej ważnej tematyki. Ważnej tak dla samego Kościoła, jak i globalnej ludzkiej społeczności. Wdzięczność płynie także ze strony Agencji Stolicy Apostolskiej do Spraw Oceny i Promocji Jakości Kształcenia na Uniwersytetach i Wydziałach Kościelnych (AVEPRO), której mam przyjemność przewodniczyć. Misją agencji jest troska o najlepszą jakość akademickiej posługi Kościoła, tak aby światło Ewangelii z całą swoją energią prawdy, dobra, piękna i moralnej prawości pomagało się ludzkości odnaleźć i rozkwitać w wielorakich przemianach, które Zmartwychwstały podarował światu – mówił o. prof. Andrzej Wodka CSsR.

To właśnie śp. ks. kard. Zenon Grocholewski stoi u początku specjalnej troski Kościoła, którą Agencja AVEPRO sobą reprezentuje.

– Jego nazwisko na zawsze wpisało się w historii poprzez chirograf papieża Benedykta XVI, którym w dniu 19 września 2007 roku Ojciec Święty powołał AVEPRO do istnienia. Otaczamy ks. kardynała wdzięczną pamięcią także za odwagę twórczej wyobraźni, dzięki której wspierał każdą próbę dialogu między objawioną prawdą, żywym świadectwem wspólnoty Kościoła i najściślejszymi kompetencjami nauk empirycznych oraz umiejętnością przekazywania najpiękniejszego orędzia, jakim jest sam żyjący wśród nas Jezus. Tu i teraz obecny i aktywny. Tym, przypuszczam, tłumaczy się znana wszystkim miłość ks. kard. Zenona Grocholewskiego wobec Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – podsumował o. prof. Andrzej Wodka CSsR.

radiomaryja.pl

drukuj