fot. twitter.com/EpiskopatNews

Watykan: Msza św. za zmarłych kardynałów, w tym ks. kard. Z. Grocholewskiego i ks. kard. M. Jaworskiego

Papież Franciszek odprawił w czwartek w Watykanie Mszę św. za zmarłych w ciągu ostatniego roku sześciu kardynałów i 163 biskupów z całego świata. Wśród zmarłych jest dwóch polskich kardynałów: ks. kard. Zenon Grocholewski i ks. kard. Marian Jaworski, a także pięciu polskich biskupów.

W związku z koniecznością przestrzegania zasad sanitarnych z powodu pandemii we Mszy św. w bazylice Świętego Piotra uczestniczyła niewielka grupa duchownych i wiernych.

„Przypomnijmy z wdzięcznością świadectwo zmarłych kardynałów i biskupów, którzy żyli w wierności woli Bożej; módlmy się za nich, starając się naśladować ich przykład” – powiedział w homilii papież Franciszek.

„Niech Pan zawsze wylewa na nas swojego ducha mądrości, w szczególny sposób w tym czasie próby. Zwłaszcza w czasach, gdy droga staje się trudniejsza, On nie opuszcza nas, pozostaje z nami” – dodał Papież.

W ciągu ostatniego roku zmarło pięciu polskich biskupów: Juliusz Paetz, Bronisław Dembowski, Bogdan Wojtuś, Jan Niemiec i Józef Zawitkowski.

 

PAP

drukuj