Papież zachęcił do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego

Ojciec Święty Franciszek zachęcił dziś wiernych do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego. Podczas audiencji generalnej Papież przypomniał, że są to najważniejsze dni w roku liturgicznym, a sama Wielkanoc jest świętem naszego zbawienia.

Triduum rozpocznie jutro, w Wielki Czwartek, Msza św. Wieczerzy Pańskiej, a zakończą nieszpory Niedzieli Zmartwychwstania – przypomniał Biskup Rzymu. W tych dniach będziemy celebrować pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Pana.

Ojciec Święty podkreślił, że tajemnica Wielkanocy przypomina, że w Chrystusie umarliśmy dla rzeczy i logiki świata, a odrodziliśmy się jako nowe stworzenie.

Papież mówił również, że wszyscy chrześcijanie są powołani do przeżywania tych trzech dni świętych jako poniekąd korzeni swego życia osobistego i wspólnotowego. Niech nam w tej duchowej podróży towarzyszy Najświętsza Maryja Panna – powiedział Ojciec Święty.

– Niech Ona wyjedna nam łaskę bycia wewnętrznie zaangażowanymi w celebrację nadchodzących dni, aby nasze serce i nasze życie były nimi prawdziwie przekształcone – zaznaczył.

Na zakończenie audiencji papież Franciszek pozdrowił pielgrzymów, w tym Polaków.

– Pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, przygotujmy się do wejścia w tajemnicę śmierci i zmartwychwstania Pana, które na nowo będziemy przeżywali podczas Triduum Paschalnego. Niech nam w tej duchowej podróży towarzyszy Najświętsza Maryja Panna, niech wyjedna nam łaskę wewnętrznego zaangażowania w celebrację nadchodzących dni, aby nasze serce i nasze życie były nimi prawdziwie przemienione. Życzę wam radosnej i świętej Wielkanocy i z serca wam błogosławię – powiedział Papież Franciszek.

Transmisję z Watykanu nadała TV Trwam. Fragmentu audiencji mogliśmy wysłuchać także na antenie Radia Maryja.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl