fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Ks. prof. W. Cisło: Muzułmanie są prześladowani, ale w ramach islamu. Świat islamski jest skłócony ze sobą

Muzułmanie są prześladowani, ale w ramach islamu, bo to, co robią sunnici z szyitami albo walka pomiędzy Iranem a Arabią Saudyjską, to jest świat islamski skłócony ze sobą, który powoduje to, co się dzieje – podkreślał ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej Papieskiej Organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Komisja Europejska na swojej stronie internetowej opublikowała przesłanie Fransa Timmermansa do muzułmanów z okazji Nowego Roku islamskiego, w którym wyraża wobec nich wdzięczność za ukształtowanie Europy. Wiceprzewodniczący KE stwierdził, że islamiści detonują bomby w Europie, ponieważ są dyskryminowani.

– Muzułmanie są prześladowani, ale w ramach islamu, bo to, co robią sunnici z szyitami albo walka pomiędzy Iranem a Arabią Saudyjską to jest świat islamski skłócony ze sobą, który powoduje to, co się dzieje – podkreślał ks. prof. Waldemar Cisło.

– Frans Timmermans, kiedy w 2014 roku wypędzono 100 tys. chrześcijan z Równiny Niniwy, kiedy ci ludzie zostali sami, bez dachu nad głową, to wtedy Unia Europejska się nawet nie zająknęła, że dzieci i kobiety były sprzedawane na rynku w Mosulu po kilkanaście dolarów z kartkami na szyi; że małe dziewczynki 5,6-letnie były sprzedawane do niewoli seksualnej – dodał.

Zdaniem ks. prof. Waldemara Cisło, Frans Timmermans nie zwróciłby się do chrześcijan z życzeniami z okazji Nowego Roku i nie wyraziłby wdzięczności wobec wyznawców Chrystusa za wkład w ukształtowanie Europy.

– To by nie przeszło przez tzw. poprawność polityczną. Zauważmy, że na przykład w Wielkiej Brytanii, poza naszym biurem Pomocy Kościołowi w Potrzebie, nigdzie nie można kupić kartek z elementami świątecznymi, ze Świętą Rodziną, Dzieciątkiem, Betlejem. W wielu krajach nie mamy świąt Bożego Narodzenia, tylko przerwę świąteczną – zaznaczył dyrektor Sekcji Polskiej Papieskiej Organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

– Europa, która sama wyrzeka się Chrystusa, ma chrystianofobię, bo proszę zauważyć, że Frans Timmermans nie powiedział, że w ubiegłym roku we Francji było ponad 1300 ataków na miejsca kultu religijnego, w większości na chrześcijańskie. Nie powiedział, że w wielu krajach Europy Zachodniej muzułmanie często niszczą świątynie katolickie – dodał.

Całość rozmowy z ks. prof. Waldemarem Cisło w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj