fot. PAP/Andrzej Grygiel

Orszaki Trzech Króli wyruszą w całej Polsce w pięknej zimowej aurze

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia oraz południowo-wschodnia będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim oraz Morzem Czarnym i Grecją. Nad pozostałym obszarem kontynentu rozciągał się będzie rozległy wyż z centrum nad Niemcami.

Polska będzie pod jego wpływem, w północy napływać będzie mroźna, arktyczna, masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1024 hPa i będzie się wahać.

W piątek na północnym wschodzie zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna od -14 st. na północnym wschodzie do -4 st. na południowym zachodzie, oraz -1 st. na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe. Jedynie miejscami na północy i na południowym wschodzie więcej chmur i słabe, przelotne opady śniegu. Na zachodzie kraju i na Pomorzu miejscami marznące mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -20 st. na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich do -6 st., -10 st. na krańcach zachodnich, na wybrzeżu około -7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, jedynie na Pomorzu i wybrzeżu południowo-zachodni.

W piątek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane okresami małe. Temperatura maksymalna -10 st. Wiatr słaby, północny. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe. Temperatura minimalna -14 st. Wiatr słaby, północny.

PAP/RIRM

drukuj