fot. wikipedia.org

Od niedzieli obowiązuje zmieniony rozkład jazdy PKP

Od dziś zaczyna obowiązywać ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy na kolei. Pociągi wracają na prawie 200 km zmodernizowanych torów m.in. na trasie Lublin – Stalowa Wola Rozwadów i Czachówek Południowy – Warka.

Nowe pociągi pojawią się też na innych trasach – podkreśla Karol Jakubowski z Polskich Linii Kolejowych.

– Od 20 października pociągi wracają na odcinek Szczytno-Pisz i bezpośrednio dojedziemy z Olsztyna do Pisza. Tutaj podróżni skorzystają z wygodniejszych, zmodernizowanych peronów m.in. w Rucianem-Nidzie, Świętajnie czy też w Piszu. Na modernizowanej trasie z Warszawy do Lublina od 20 października pojadą pierwsze pociągi łączące stolicę z Puławami. To jest efekt prac, które są realizowane na odcinku pomiędzy Dęblinem a Puławami Miasto, gdzie gotowe są już nowe perony na stacjach i przystankach m.in. Zarzeka, Gołąb, Puławy Azoty czy też Puławy chemia – wskazuje Karol Jakubowski.

Również w Wielkopolsce, w drugiej połowie października pociągi pojadą po zmodernizowanym torze z Rokietnicy do Szamotuł na trasie Poznań – Szczecin. Nowe perony są przygotowane w Pamiątkowie i Baborówku.

Na Wszystkich Świętych i 11 listopada PKP Intercity zaplanowało dodatkowe pociągi. Pojadą one na trasach: Wrocław – Gdynia, Łódź – Gdynia, Przemyśl – Kraków i Kraków – Warszawa.

Pomocą podróżnym 20 i 21 października będą służyć mobilni informatorzy na największych dworcach.

RIRM

drukuj