Program dobrowolnych odejść w PKP Energetyka

PKP Energetyka rozpoczęła program dobrowolnych odejść. Do tej pory zgłosiło się do niego ok. 580 osób. Władze spółki tłumaczą, że zdecydowały się na przeprowadzenie programu po analizie struktury zatrudnienia. Około 400 osób osiągnęło lub niebawem osiągnie wiek emerytalny.

Program związany jest też z planowaną automatyzacją części działalności spółki związanej z wdrożeniem systemów informatycznych.

Poseł Jerzy Polaczek, były minister transportu, zwraca uwagę na szerszy kontekst sprawy.

– Pytanie przy okazji programu dobrowolnych odejść jest związane z tym, jakie skutki kompetencyjne będzie niosła ta zmiana. Jest to jeden z głównych podmiotów kooperujących w inwestycjach modernizacyjnych polskiej sieci kolejowej wespół z polskimi liniami kolejowymi. Tu jest główny problem. To nie jest tylko i wyłącznie podniesienie dzisiaj zysków, ale przede wszystkim zdolność do operowania na tym programie modernizacyjnym, jaki jest przewidziany na najbliższe lata z dużym udziałem środków europejskich – podkreśla Jerzy Polaczek.

Program dla osób w wieku emerytalnym potrwa do końca tego roku, a do końca stycznia przyszłego roku dla pozostałych.

Spółka PKP Energetyka działa na polskim rynku od 2001 r. i zatrudnia ponad 7 tys. osób. Około 70 proc. sprzedawanej energii przez spółkę trafia do klientów nie kolejowych.

Od lipca 2014 r. spółka sprzedaje gaz ziemny. Dysponuje też siecią bezobsługowych stacji paliw dla kolei.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl