Prognozy: Niższe dochody w budżecie Warszawy  

Dochody Warszawy w 2016 roku będą niższe o 582 mln zł – wynika z projektu budżetu miasta na przyszły rok. Ratusz tłumaczy spadek mniejszymi wpływami ze środków unijnych. Projektem budżetu miasta zajmują się dziś stołeczni radni.

Podstawowym źródłem dochodu Warszawy jest podatek PIT. Wpływy z tego tytułu wyniosą w 2016 r. 4 mld 544 mln zł. Dochody ze sprzedaży lokali i nieruchomości sięgną kwoty ponad 518 mln zł.

W ocenie Jacka Cieślikowskiego, radnego m.st. Warszawy, niższe wpływy do budżetu świadczą o polityce jaką prowadziła w ostatnich latach rządząca miastem PO.

– Platforma jeszcze w latach wcześniejszych rządziła Warszawą, ale z takiego trochę rozpędu po poprzednikach, po Prawie i Sprawiedliwości. Dziś, kiedy to wszystko tak naprawdę wyhamowuje, widać, czy PO potrafi rządzić, czy też nie potrafi. Liczby pokazują wynik, że nie potrafi rządzić, co niejednokrotnie mówiliśmy i podnosiliśmy, że wszelkiego rodzaju inwestycje, które są realizowane i wszystko, co z Warszawą jest związane idzie w złym kierunku. To właśnie zaczynają być wyniki i efekty tego działania – zwraca uwagę Jacek Cieślikowski.

W projekcie budżetu największa kwota została przeznaczona na transport i komunikację – 4 mld 602 mln zł, w tym 2 mld 734 mln zł na zakup usług komunikacji publicznej.

W ramach projektu budżetu Warszawy wyodrębniono 18 załączników dzielnicowych.

Dzielnica o najwyższych planowanych dochodach to Śródmieście – z kwotą 409 mln zł, a o najniższych – Wesoła 11 mln zł. Podobnie jest w przypadku wydatków tych dzielnic.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl