fot. Tomasz Strąg

Dziś wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów

Jak zapowiada PKP PLK na 30 trasach skrócą się czasy przejazdu od dziesięciu minut do trzech godzin. Pojawią się także zmodernizowane i nowe pociągi kupione przez przewoźników.

– Od niedzieli, od nowego rozkładu jazdy, pasażerowie kursujący na trasie pomiędzy Warszawą a Łodzią odczują zmiany. Tam dzięki zmodernizowanym torom najszybszy pociąg pokona ten dystans w czasie 67 minut. Dużą zmianą jest także wprowadzenie pociągów na trasę pomiędzy Warszawą a Białymstokiem. Tam również trwają prace modernizacyjne, które w tym momencie umożliwiły przywrócenie ruchu dalekobieżnego na tym odcinku oraz ruchu lokalnego na odcinku pomiędzy Warszawą a Małkinią. Zmiany odczują także podróżujący pomiędzy Warszawą a Gdańskiem. Tam skraca się czas przejazdu dla najszybszych pociągów – powiedział Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Krócej pojedziemy również na trasach regionalnych. Ponadto więcej pociągów PKP Intercity pojawi się m.in. na trasach: Gdynia – Wrocław, Olsztyn – Białystok czy Warszawa – Kielce. Podróżni będą także mogli wybrać się do kolejnych miast Pendolino, które pojedzie do Rzeszowa, Bielska-Białej i Gliwic.

Na trasy wyjadą również nowe pociągi kupione przez PKP Intercity. Będą wdrażane do rozkładu stopniowo, do marca 2016 r.

 

RIRM

 

drukuj