Polska i Finlandia zacieśniają współpracę ws. zagrożeń hybrydowych i w cyberprzestrzeni

Ministrowie obrony Polski i Finlandii podpisali dziś ramowe porozumienie o współpracy. Dokument zakłada współpracę wobec zagrożeń hybrydowych i w cyberprzestrzeni, a także wymianę informacji i współpracę technologiczną.

Szef resortu obrony Antonii Macierewicz, który przebywa z wizytą w Finlandii, powiedział, że ta umowa ma szczególne znaczenie dla wszystkich państw leżących nad Bałtykiem i całej Unii Europejskiej.

– Jeżeli tak duży nacisk kładziemy na współpracę i wymianę doświadczeń związanych z zagrożeniami hybrydowymi, a te także z wymianą wzajemnych informacji na temat spraw wojskowych i zagrożeń ze Wschodu, to właśnie dlatego, że nowa sytuacja historyczna, przed którą stanęliśmy – wymaga zacieśniania współpracy wszystkich krajów, które podzielają wartości Zachodu – zaznaczył minister.

Minister obrony narodowej spotkał się również z kierownictwem firmy Patria, zaangażowanej w produkcję polskiego kołowego transportera opancerzonego Rosomak.

W rozmowie z dziennikarzami Antoni Macierewicz zaznaczył, że możliwe jest rozszerzenie współpracy w tej dziedzinie.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl