Polscy pielgrzymi w Watykanie: czuć ducha Światowych Dni Młodzieży

Podczas narodowej pielgrzymki czuć atmosferę Światowych Dni Młodzieży – przekonują jej uczestnicy, którzy przyjechali do Rzymu, by podziękować za wizytę Franciszka w Polsce.

Słuchając słów papieża wśród ludzi z całego świata, poczuliśmy się jak podczas ŚDM – mówili. Narodowa pielgrzymka Polaków trwa od czwartku. W sobotę polscy pielgrzymi uczestniczyli w audiencji generalnej z papieżem.

Uczestnicy pielgrzymki podkreślają, że możliwość zobaczenia papieża na własne oczy to duże przeżycie.

„To jest takie przeżycie, gdy widzi się tych wszystkich ludzi… A potem, jak się to ogląda w telewizji, można powiedzieć: byłam tam” – mówiła jedna z uczestniczek z pielgrzymki, która przyjechała z Lublina.

„Widzieliśmy papieża z tak bliska, co za przeżycie” – dodawała po tym, jak Franciszek przejechał w papamobile po placu Świętego Piotra.

Robi to wrażenie również na tych, którzy już Franciszka wcześniej widzieli, choćby w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Uczestników ŚDM wśród uczestników narodowej pielgrzymki Polaków jest wielu. Można ich rozpoznać np. po charakterystycznych kolorowych plecakach, które na ŚDM były częścią tzw. pakietów pielgrzyma. W Watykanie zauważyć można również wielu obcokrajowców z takimi plecakami.

PAP/RIRM

drukuj