fot. PAP/EPA

Papież: W swoim planie miłości Bóg nie chce nikogo wykluczać

Bóg w swoim planie miłości nie chce nikogo wykluczać, ale wszystkich włączyć, tzn. uczynić nas swymi dziećmi – stwierdził Ojciec Święty Franciszek. W Watykanie odbyła się już ostatnia nadzwyczajna audiencja jubileuszowa w ramach Roku Miłosierdzia.

Papież w katechezie nawiązał do fragmentu z Ewangelii św. Mateusza.

Ojciec Święty powiedział, że Jezus kieruje prawdziwie powszechną zachętę: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”.

Papież stwierdził, że jest to wezwanie skierowane do każdego z nas, ponieważ misją Jezusa jest objawienie miłości Ojca wszystkim.

– Naszym zadaniem jest otwarcie serca, zaufanie Jezusowi i przyjęcie tego orędzia miłości, które pozwala nam wejść w tajemnicę zbawienia. Ten aspekt miłosierdzia, włączenie ukazuje się w otwarciu ramion na oścież, aby zaakceptować, nie wykluczając nikogo; nie klasyfikując innych na podstawie statusu społecznego, języka, rasy, kultury, religii: stoi przed nami jedynie osoba, którą trzeba pokochać tak, jak kocha Bóg – podkreślił Papież.

Ojciec Święty pozdrowił także pielgrzymów zgromadzonych na Placu św. Piotra, w tym Polaków.

– Witam serdecznie obecnych tu Polaków. Jutro z inicjatywy stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” będziecie obchodzili w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Aktualne, alarmujące i bolesne wydarzenia przynaglają nas, by żarliwą modlitwą i konkretną pomocą wspierać naszych braci, żyjących w Iraku i w innych krajach Bliskiego Wschodu. Prośmy Boga, by nikt w świecie nie był wykluczany ze społeczności z motywów religijnych, kulturowych czy rasowych. Niech wszystkie narody, szanując wolność każdego człowieka, kształtują wspólnotę ludzką jako wielką rodzinę braci i sióstr, żyjących w sprawiedliwości, solidarności i pokoju. Wam wszystkim i waszym rodakom z serca błogosławię – powiedział papież Franciszek.

Transmisję z nadzwyczajnej jubileuszowej audiencji nadały Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj