fot. PAP/EPA

Papież: Kieruję żarliwy apel o to, aby zatrzymano wszelkie akcje, które mogą zaostrzyć spiralę przemocy, z ryzykiem wciągnięcia Bliskiego Wschodu w jeszcze większy konflikt wojenny

Ojciec Święty Franciszek na modlitwie Regina Coeli apelował o pokój na Bliskim Wschodzie. Papież modlił się dziś z wiernymi, aby nie doszło tam do jeszcze większego konfliktu wojennego. „Kieruję żarliwy apel o to, aby zatrzymano wszelkie akcje, które mogą zaostrzyć spiralę przemocy, z ryzykiem wciągnięcia Bliskiego Wschodu w jeszcze większy konflikt wojenny” – mówił Ojciec Święty.

W czasie spotkania z wiernymi na modlitwie Regina Coeli Ojciec Święty apelował do każdego z nas, abyśmy dzielili się wiarą w Jezusa. Z Watykanu popłynął także apel o pokój na Bliskim Wschodzie.

Śledzę z niepokojem, a także bólem wiadomości, jakie napłynęły w ostatnich godzinach na temat pogorszenia się sytuacji w Izraelu z powodu interwencji ze strony Iranu. Kieruję żarliwy apel o to, aby zatrzymano wszelkie akcje, które mogą zaostrzyć spiralę przemocy, z ryzykiem wciągnięcia Bliskiego Wschodu w jeszcze większy konflikt wojenny – mówił papież Franciszek.

Biskup Rzymu apelował, aby wszystkie kraje opowiedziały się po stronie pokoju. Ojciec Święty pozdrowił także dzieci z całego świata przypominając, że 25 i 26 maja w Rzymie odbędzie się spotkanie z okazji pierwszego Światowego Dnia Dzieci.

– Wam, dziewczęta i chłopcy, mówię: czekam na was wszystkich. Potrzebujemy waszej radości, waszego pragnienia lepszego świata, świata w pokoju. Módlmy się, bracia i siostry, za dzieci, które cierpią z powodu wojen. Jest ich tyle, na Ukrainie, w Palestynie, Izraelu, w innych częściach świata, także w Birmie. Módlmy się za nie i o pokój – apelował.

Na dzisiejsze spotkanie z Papieżem licznie przybyli Polacy.

– Ileż jest polskich flag! – zauważył Ojciec Święty pozdrawiając polskich pielgrzymów.

Prosił nas wszystkich o modlitwę w jego intencji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl