Polscy parlamentarzyści o Radiu Maryja

„Potrzebne”, „zaangażowane”, „rozmodliło Polaków” – tak o Radiu Maryja w 26. rocznicę jego powstania mówią polscy parlamentarzyści. Urodzinowe życzenia toruńskiej rozgłośni składają m.in. senator Jan Maria Jackowski oraz posłowie Jan Mosiński i Waldemar Buda.

Pamiętam ogromne wrażenie, pod jakim byłem w czerwcu 1993 roku, kiedy po raz pierwszy byłem gościem „Rozmów niedokończonych” – wspomina senator Jan Maria Jackowski.

– To się odbywało jeszcze w starym budynku Radia. Trwały już prace remontowe i budowlane. Było słychać odgłosy pracy robotników, ale radio zrobiło na mnie ogromne wrażenie, również osoba o. Dyrektora-założyciela (Tadeusza Rydzyka CSsR). Była to na owe czasy niezwykle nowoczesna radiowa forma polegająca na włączeniu słuchaczy do współredagowania i tworzenia audycji radiowych – mówi senator PiS, zaznaczając, że Radio Maryja jest fenomenem i „niezwykłym zjawiskiem w skali światowej”.

Dla senatora Jackowskiego największą wartością Radia Maryja „jest to, że rozmodliło Polaków i w ten sposób na falach eteru odbywa się jedna wielka narodowa modlitwa, która przekracza granice naszej Ojczyzny”, gdyż dotyczy rodaków rozsianych po całym świecie.

– Ogromne gratulacje, Alleluja i do przodu! – pozdrawia Jan Maria Jackowski.

Działacz NSZZ „Solidarność”, obecnie poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński wraca do czasów walki o koncesje na nadawanie dla Radia Maryja i TV Trwam.

– Pamiętam, kiedy będąc jeszcze członkiem Prezydium Komisji Krajowej „Solidarności”, walczyliśmy o to, aby Radio Maryja mogło nadawać – także TV Trwam – jeśli chodzi o koncesje, więc Radio Maryja jest częścią mnie samego. Słucham, jak gdzieś jadę dość często Radia – nie tylko teraz jako poseł, ale jeszcze wcześniej jako szef „Solidarności” w Wielkopolsce południowej w Kaliszu – przyznaje.

Poseł Mosiński życzy Radiu Maryja przede wszystkim kontynuacji codziennego programu. To jest dobry program – dla każdego – podkreśla.

– Życzyłbym również, żeby zwiększało swój zasięg nadawania – tak jak Telewizja Trwam, na cały świat. Żeby było słuchane z równą atencją również przez opozycję, która czasami zachowuje się irracjonalnie, nie dostrzegając tego dobra, które płynie z radioodbiorników. (…) Życzę Radiu Maryja, o. Dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi CSsR, całemu zespołowi osób duchownych jak i świeckich, aby szli pod prąd twardo i zdecydowanie – powiedział Jan Mosiński, działacz NSZZ „Solidarność”, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Wśród entuzjastów toruńskiej rozgłośni jest także poseł Waldemar Buda, który z polskiego parlamentu przesyła „najlepsze i najgorętsze życzenia” dla pracowników Radia Maryja i TV Trwam.

– Spełnienia tych wszystkich planów, które są kreślone już pewnie na dużo lat do przodu. Pomyślności wszystkim tym, którzy w tej stacji pracują – ciężko pracują. Z wieloma osobami mam do czynienia tu w Sejmie, ale mamy też wiele rozmów przez telefon. Bardzo zaangażowana ekipa, świetnie ustawiona misja, to co państwo robią – podkreśla poseł PiS Waldemar Buda.

RIRM

drukuj