[TYLKO U NAS] Ks. bp W. Śmigiel: Dziękujemy dziś Radiu Maryja za to, że jest „katolickim głosem w naszych domach”

Dziękujemy dziś Radiu Maryja za to, że jest „katolickim głosem w naszych domach”, czyli ewangelizuje i katechizuje. To głos, który podpowiada nam, jak dziś być świętym, uczciwym i szlachetnym katolikiem, odpowiedzialnym za Ojczyznę i wrażliwym na potrzeby społeczne patriotą oraz odważnym ewangelizatorem – powiedział podczas uroczystości z okazji 27. rocznicy powstania Radia Maryja biskup toruński ks. bp Wiesław Śmigiel.

Ks. bp Wiesław Śmigiel podkreślił, że głos Radia Maryja, który gości w naszych domach, jest głosem, który podpowiada nam, jak dziś być świętym, uczciwym i szlachetnym katolikiem.

– Już od 27 lat w naszych domach słyszymy słowa: „Tu Radio Maryja – katolicki głos w Twoim domu”. Ten głos najpierw rozchodził się w Toruniu i okolicy, by z czasem przekroczyć granice Polski i dotrzeć na wszystkie kontynenty. W domu nie musimy nikogo udawać. Nie powinniśmy też zakładać masek. W domu jesteśmy u siebie i słuchamy tych, których cenimy i chcemy słuchać. Do domu najczęściej zapraszamy przyjaciół, krewnych. Jeśli w wolnym społeczeństwie chcemy, żeby w naszym domu towarzyszyło nam Radio Maryja, to znaczy, że jest to dla nas głos ważny, opiniotwórczy, kształtujący nasze codzienne życie; głos, który podpowiada nam, jak dziś być świętym, uczciwym i szlachetnym katolikiem, odpowiedzialnym za Ojczyznę i wrażliwym na potrzeby społeczne patriotą oraz odważnym ewangelizatorem. To głos, który podpowiada, jak w zmieniającym się świecie kierować się przykazaniem miłości Boga i bliźniego – wskazał ordynariusz diecezji toruńskiej.

Biskup toruński podziękował też za katechizację i ewangelizację słuchaczy.

– Dziękujemy dziś Radiu Maryja za to, że jest „katolickim głosem w naszych domach”, czyli ewangelizuje i katechizuje. Każdego dnia przekazuje nauczanie papieża Franciszka, ale tez niestrudzenie przypomina myśli i życie Jana Pawła II, a także dorobek papieża Benedykta XVI i wielu innych papieży, biskupów, świętych i nauczycieli wiary. Ukazuje nam tym samym bogactwo Kościoła, który strzeże depozytu wiary, ale też stara się ciągle na nowo odczytywać i odpowiadać na znaki czasu – podkreślił ks. bp Wiesław Śmigiel.

RIRM

drukuj