fot. pixabay.com

Półkolonie dla polskich dzieci z Litwy współfinansowane przez Polskę

80 polskich dzieci z Litwy w wieku 7-10 lat rozpoczęło półkolonie, zorganizowane przez Dom Kultury Polskiej w Wilnie (DKP) i współfinansowane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów RP, Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie oraz samorząd Wilna.

Przez dwa tygodnie, od 3 do 14 sierpnia dzieci w godzinach 9.00 – 17.00 mają zajęcia sportowe, plastyczne, muzyczne, wycieczki do muzeów, parków, podwileńskich miejscowości i trzy posiłki dziennie.

DKP półkolonie organizuje od trzech lat.

„Zainteresowanie tym przedsięwzięciem jest ogromne. W tym roku rejestracja chętnych trwała zaledwie 3 minuty” – powiedział dyrektor DKP Artur Ludkowski.

Tegoroczne półkolonie cieszą się szczególnym zainteresowaniem ze względu na sytuację związaną z koronawirusem.

„Możliwości wyjazdowe są ograniczone, a dzieci od marca (od ogłoszenia kwarantanny w kraju) są w domu” – wskazuje Artur Ludkowski. Żartuje, że „w tym roku nasze kolonie są też swoistą resocjalizacją dzieci przed wyjściem do szkoły po kilkumiesięcznym siedzeniu w domu”.

Epidemia koronawirusa uniemożliwiła też m.in. zorganizowania w DKP, wzorem lat poprzednich, kolonii dla dzieci z polskich rodzin z Białorusi i Łotwy. Ludkowski liczy na to, że taki odpoczynek uda się zorganizować w przyszłym roku.

Trwające półkolonie nie są jedyną letnią propozycją dla dzieci, jaką przygotował Dom Kultury Polskiej w Wilnie. Przez cały lipiec kilka razy w tygodniu odbywały się warsztaty artystyczno-muzyczne dla dzieci.

„Na sierpień mamy jeszcze kilka przygotowanych projektów, realizacja których jest uzależniona od pozyskania finansowania” – mówi Artur Ludkowski.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl