Min. Rafalska: 3 mln 820 tys. dzieci objętych programem „500 plus”

3 mln 820 tys. dzieci do 18 lat w Polsce objętych jest wsparciem z programu „Rodzina 500 plus” – poinformowała dziś minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Do rodzin trafiło 19 mld zł. Elżbieta Rafalska oraz wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera podsumowali działanie programu 500 plus na Mazowszu.

Minister Rafalska poinformowała, że do polskich rodzin z programu „500 plus” trafiło 19 mld złotych; świadczeniem jest objętych 3 mln 820 tys. dzieci.

Rodzin, które mają dziecko niepełnosprawne i korzystają z podwyższonego kryterium dochodowego, jest 128 tys.” – podkreśliła polityk.

Jak zaznaczyła Elżbieta Rafalska, wprowadzenie programu „500 plus” nie spowodowało gwałtownej dezaktywizacji kobiet.

Już na pewno wiemy, że nie ma żadnego dramatu, jeżeli chodzi o sytuację na rynku pracy, który był podnoszony, jaka to dezaktywizacja nie nastąpi. W naszych danych nie są zauważalne takie niebezpieczne tendencje” – powiedziała minister.

Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera powiedział, że w ramach „500 plus” na Mazowszu udało się wypłacić 2,75 mld zł. Zwrócił uwagę, że świadczeniem objętych jest 552,5 tys. dzieci, z czego w 198 tys. przypadków świadczenie wypłacane jest na pierwsze dziecko.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl