fot. PAP/Radek Pietruszka

Politycy ZP apelują do R. Trzaskowskiego, by ujawnił zarobki zarządu spółek miejskich

Politycy Zjednoczonej Prawicy apelują do Rafała Trzaskowskiego, by ujawnił zarobki zarządu spółek miejskich. Zapowiadają, że jeśli nie znajdzie na to czasu, rozpoczną prace nad poprawką do ustawy, która takie dane uczyni jawnymi.

To reakcja na propozycję tzw. ustawy skromnościowej włodarza stolicy i kandydata Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta RP. Rafał Trzaskowski chce obniżenia zarobków kadry zarządzającej w państwowych spółkach i zapowiada projekt w tej sprawie.

Zjednoczona Prawica uważa, że propozycja jest interesująca, ale włodarz stolicy – jeśli nie jest hipokrytą – w pierwszej kolejności powinien spojrzeć na własne podwórko.

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta zauważył, że Rafał Trzaskowski mówi o skromności, ale stolica, którą zarządza, nie jest jej symbolem.

– Warszawa nie jest symbolem skromności, jeśli chodzi o cały łańcuch i pajęczynę powiązań między instytucjami publicznymi i spółkami, ponieważ radni Platformy Obywatelskiej z poziomu miasta, ale również dzielnic, dorabiają dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych w spółkach miejskich i w innych instytucjach publicznych związanych z miastem stołecznym Warszawa bądź instytucjami, w których kierownicze funkcje pełnią politycy Platformy Obywatelskiej i PSL – argumentował Sebastian Kaleta.

Wiceminister sprawiedliwości swoją wypowiedź poparł konkretnymi przykładami – wskazywał samorządowców Platformy Obywatelskiej i ich zarobki w miejskich spółkach.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel ocenił z kolei, że Rafałowi Trzaskowskiemu umknęło kilka spraw z jego podwórka, a skupił wzrok na sprawach ogólnokrajowych.

– Dlatego chcemy prezydentowi Trzaskowskiemu pomóc i apelujemy, żeby w przeciągu 24 godzin ujawnił wszystkie dane, o których mówimy – ujawnił nagrody, zarobki spółek miejskich. Jeśli Rafał Trzaskowski nie znajdzie na to czasu, rozpoczniemy prace legislacyjne nad odpowiednią poprawką do ustawy, która takie dane uczyni jawnymi – zapowiedział Radosław Fogiel.

Poseł Radosław Fogiel podkreślił, że warto zaczynać od siebie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl