fot. PAP/Darek Delmanowicz

J. Gowin: Mimo dobrych sondaży, kandydaci Zjednoczonej Prawicy nie mogą uśpić czujności

Sondaże wskazują, że po 13 października znów będziemy samodzielnie sprawować władzę; mimo to kandydaci Zjednoczonej Prawicy nie mogą uśpić swej czujności i aktywności, ale zabiegać o głosy wyborców do ostatniego momentu – podkreślił wicepremier Jarosław Gowin.

„Sondaże są dla nas korzystne. Wskazują, że my po 13 października znów samodzielnie będziemy sprawować władzę. Ale to nie oznacza, że możemy uśpić naszą czujność i aktywność naszych kandydatów Zjednoczonej Prawicy. Do ostatniej godziny będziemy zabiegać, by przekonywać każdego mieszkańca Olsztyna, Warmii i Mazur, całej Polski, by oddali głos na kandydatów Zjednoczonej Prawicy, takich jak Michał Wypij” – powiedział na konferencji prasowej w Olsztynie wicepremier Jarosław Gowin.

Według Gowina „takie przekonanie wynika nie tylko z sondaży i z troski, żeby mieć samodzielną większość”.

„Wynika przede wszystkim z szacunku dla głosu każdego obywatela – wyborcy” – dodał.

„Chcemy do każdego dotrzeć z naszymi argumentami i każdego przekonywać. Rzeczywiście dziś wszystkie sondaże pokazują, że obóz Zjednoczonej Prawicy uzyska ponad 40 procent poparcia. W okręgu olsztyńskim liczymy na 5 mandatów, jestem przekonany, że wśród tej piątki będzie Michał Wypij” – wskazał minister nauki.

Przypomniał też, że Wypij „ma znakomite kontakty w Warszawie, bo przez dwa lata służył mu pomocą jako doradca, a teraz jest doradcą premiera Mateusza Morawieckiego”.

„Olsztyn jest miastem o bardzo dużym potencjale, potencjale intelektualnym z racji na lokalizację Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, ale jest także miastem o bardzo dużym potencjale gospodarczym. Jestem przekonany, że Michał Wypij ma pomysł na to, w jaki sposób rozwijać Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie i służyć Polsce”- dodał Jarosław Gowin.

Michał Wypij, który obecnie jest olsztyńskim radnym podkreślił, że „jest ogromna praca do wykonania, by w Olsztynie tworzyć dobre miejsca pracy, by miasto rozwijało się w oparciu o uniwersytet, by powstawały innowacyjne przedsiębiorstwa”. Według niego „miasto powinno tworzyć warunki do tego, by tutaj założyć rodzinę i prowadzić życie, które odpowiadałoby ambicjom mieszkańcom Olsztyna”.

„Liczę na to, że Zjednoczona Prawica będzie miała przedłużony mandat i liczę, że będę mocnym elementem reprezentacji Olsztyna w przyszłym parlamencie”- dodał Michał Wypij.

W okręgu w Olsztynie jedynką na liście PiS jest wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, neurochirurg Wojciech Maksymowicz. Z kolejnych miejsc startują: posłanka Iwona Arent i wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, posłowie: Wojciech Kossakowski, Jerzy Małecki i Jerzy Gosiewski. Listę kandydatów zamyka Michał Wypij, który w ostatnich wyborach samorządowych był kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna.

PAP

drukuj