Policja: do 2020 r. – otwarcie ok. 155 posterunków

Ok. 155 posterunków planuje otworzyć do 2020 r. policja w miejscowościach, gdzie jest takie zapotrzebowanie – poinformował w piątek w Katowicach zastępca komendanta głównego policji nadinspektor Jan Lach.

Jak podał podczas narady rocznej śląskiego garnizonu policji, w ubiegłym roku przywrócono do funkcjonowania 37 posterunków, w tym roku mają zostać otwarte 33.

„W okresie do 2020 r., zgodnie z przyjętym harmonogramem, ale również wynikającym z wyników konsultacji, prawdopodobnie uda nam się otworzyć ok. 155 posterunków” – powiedział nadinsp. Lach.

Jak zaznaczył, tworzenie posterunków tam, gdzie ich nie było, pozwala dostosować strukturę policji do oczekiwań społecznych.

„Wielokrotnie uczestniczyłem w otwarciu tych posterunków w małych, kilkutysięcznych miejscowościach. Uwierzcie, jak na warunki lokalne, na otwarcie takiego posterunku przychodzą tłumy. Cieszą się, że ta policja wraca do nich i razem z nimi będzie mogła rozwiązywać ich problemy” – nadinspektor Jan Lach.

Zastępca komendanta głównego policji wyraził też uznanie dla dużego zaangażowania w te przedsięwzięcia samorządów lokalnych, które zapewniają przede wszystkim wsparcie lokalowe. Apelował, by nie zrażać się trudnościami w znalezieniu siedziby posterunku, ale szukać rozwiązania problemu.

„Trzeba znajdować inne wyjścia, żeby odczucie mieszkańców było takie, że jesteśmy bardzo zaangażowani w zapewnienie im bezpieczeństwa” – apelował do uczestników narady nadinsp. Lach.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl